Apie Praktiką MU - muzikinę tango praktiką

.

practica mu lentute smallPraktika MU yra reguliarus tango renginys Vilniuje, kurio metu galima pasišokti savo malonumui bei neformalioje aplinkoje susipažinti su Vilniaus tango bendruomene, o taip pat pasipraktikuoti bei pasimokyti šokio subtilybių iš labiau patyrusių šokėjų ir sužinoti kai ką naujo apie tango muziką. 

Praktika MU yra "neformali savaitės vidurio milonga", kita vertus tai nėra "tikra" praktika. Joje nėra laikomasi milongai įprastų taisyklių, tačiau ji ir nėra prižiūrima konkrečių tango mokytojų, tarytum pamokoje. 

Praktikos MU, kaip muzikinės tango praktikos, idėja buvo sugalvota ir praktika organizuoti pradėta dar 2008 m. rudenį. MU renginio pavadinime reiškia MUzika. Praktikoje MU mes norime pabrėžti muzikalumo reikšmę tango šokyje ir bendrai tikrosios, Aukso amžiaus, tango muzikos reikšmę mokantis tango kultūros.

O Practica MU pavadinimas yra ironiška užuomina apie ultra-nuevistinę ir anti-tradicionalistine Practica X Buenos Airėse, pas La Viruta :) Šiais laikais Buenos Airėse žodis "practica" milonguerų vartojamas su ironija, kaip blogo skonio tango renginys, kurioje nesilaikoma taisyklkų

Visuomet patarimo galite kreiptis į praktikos šeimininkus Evaldą ir Ramunę, bet pagalbos ir patarimų galite tikėtis ne tik iš jų - jums neatsisakys padėti ir kiti praktikoje besilankantys labiau patyrę šokėjai. Taip jūs mokotės iš tango šokėjų bendruomenės, tai yra išbandymas realybėje to, ko išmokstate pamokose. Galų gale, praktika - tai vieta, kur lygiaverčiai šokėjai gali aptarti ir išbandyti įvairiausius šokio niuansus, ko etiketas neleidžia daryti milongos metu.

Siekiame supažindinti tango šokėjus su turtingais tango muzikos klodais, jos įvairove, ugdyti stiliaus pojūtį ir skonį. Tango šokėjui išmanyti tango orkestrus, jų muzikos stilių ir niuansus yra taip pat natūralu, kaip vyno mėgėjui išmanyti vyno regionus, rūšis ir derlius ir skonio atspalvius: kitaip tai lieka tiesiog alkoholinis gėrimas.

Patyrę tango šokėjai šokio metu nebegalvoja apie judesį, apie savo kūną, bet tiesiog interpretuoja muziką. Tačiau tokį lygį pasiekti nėra paprasta, tai įmanoma tik labai daug klausantis tango muzikos ir šokant pagal ją, koncentruojant dėmesį į jos ritmą, melodiją, kadenciją, stilių. Tuomet vieną dieną muzika ateina į kūną kaip "tango jausmas".

Prieš kiekvieną Praktiką MU organizatoriai  Yahoo! grupėje Tango VilniusFacebook grupėje Tango Vilnius ir www.tangoinfo.lt svetainėje skelbia tos praktikos temą, anonsuoja  tango orkestrus ir muzikantus, kurių muzika bus grojama tą vakarą. 

Praktika MU paprastai vyksta trečiadieniais, nuo 20:00 iki 22:30.Vieta: Ševčenkos 16a, Vilnius, viešbučio eLoftHotel rūsyje.

Organizatorių kontaktai: email Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , mob. +370 618 02803 (Ramunė)