Tango DJ Evaldas

 

 ed dj

 

 

 

 

Muzika yra svarbiausia tango kultūros dalis. 

Music leads the leader!

 

DJ Evaldas (Evaldas Drąsutis) renka, studijuoja tango muziką ir groja ją milongose nuo 2007 m. Jis pradėjo tango DJavimą Lietuvoje ir, iš dalies, Baltijos šalyse pagal aukštus, dabar jau paplitusius, kokybės standartus: tik tradicinė Aukso amžiaus ir ankstesnė tango muzika, suderintos tandos ir jų seka, orkestrų įvairovė, auštos audio kokybės medžiaga. Evaldas daug metų buvo dažniausiai grojantis tango DJus Lietuvoje, taip pat vykdė ir vykdo edukacinę veiklą Vilniaus tango bendruomenėje, supažindina ją su tradicinės tango muzikos įvairove, orkestrais, stiliais, istorija, mielai dalinasi patirtimi su pradedančiais tango DJais.

Nuo savo, kaip tango DJaus, veiklos pradžios Evaldas yra grojęs tango muziką šimtuose (daugiau kaip 300) renginių: reguliariose savaitinėse Vilniaus tango bendruomenės milongose, muzikinėse-tematinėse Praktikose MU, kasmetinėse Vilniaus tango bendruomenės Gala Gardel milongose (6 kartus), tarptautiniuose Baltijos šalių tango festivaliuose ir maratonuose Vilniuje, Jūrmaloje (7 kartus), Rygoje, Taline, Festivalito Porteño (Konstanca, Rumunia), Viento Norte (Vokietija) ir net tokioje egzotinėje vietoje, kaip Herrang Dance Camp (Švedija).

Evaldas yra nuoseklus Buenos Airių tango tradicijų sekėjas, jis groja tik tradicinę tango muziką, paprastai iš 1927-1958 m. periodo, kartais ją paįvairindamas salsos, svingo, fokstroto ar rokenrolo ritmais. Pats būdamas patyręs šokėjas, Evaldas milongoje groja tango muziką siekdamas įtikti šokėjams, tačiau tuo pačiu nepamiršdamas tango DJaus pareigos ugdyti bendruomenės muzikinį skonį ir plėsti jos muzikinius horizontus.

Kai kas sako, kad Evaldo asmenybė yra "suderinta pagal Juan D'Arienzo energiją", nors iš tiesų niekas nepasakytų, kad didingas Carlos Di Sarli 50-ųjų orkestro skambesys, Osvaldo Pugliese drama, Rodolfo Biagi impulsyvumas ar Osvaldo Fresedo romantika jam patiktų mažiau. Būdamas dideliu Guardia Vieja orkestrų gerbėju, vistik senąja muzika milongoje nepiktnaudžiauja, visada stengiasi išnaudoti tango muzikos orkestrų įvairovę ir pabrėžti energijos kontrastą tarp tandų. Pabuvęs Buenos Airėse labai pamilo Aníbal Troilo ir jo dainininkus, tą muziką groja vis dažniau. Na, o muzika, kuri yra jam labiausiai artima savo intravertiška, meditacine dvasia ir turtingumu interpretacijai šokyje, yra Angel D'Agostino orkestras su dainininku Angel Vargas.

Evaldas turi didelę tango muzikos kolekcija ir visą laiką ją atnaujina bei papildo, atsiradus geresnės kokybės įrašams. Milongose groja geriausios rinkoje prieinamos audio kokybės įrašus. Taip pat naudoja aukštos kokybės skaitmeninę audio techniką ir pasirūpina atsarginiu įrenginiu nenumatytiems atvejams.