Praktika MU trečiadienį, 2013 gegužės 1 d. "Proletarinė" Osvaldo Pugliese muzika ir kiti.

pugliese ausencia

 

 

Šį trečiadienį kviečiame į "proletarinę" gegužės 1-osios Praktiką MU !

Pašokti, pasipraktikuoti, susipažinti su rinktine tango muzika.

Osvaldo Pugliese yra kone garsiausias tango vardas, mes visi vienaip ar kitaip esame susipažinę su jo orkestro muzika. Kaip kartą sakė milonguero Rubenas Terbalca, kiekvienas tanguero turi savo mylimą Pugliese tango. Osvaldo Pugliese muzika tęsia Julio de Caro pradėtą tango muzikos tradiciją, kuri pasižymi labai išradinga instrumentuote ir nereguliariu ritmu, apsunkinančiu šokimą. Pugliese tango reputacija yra "sunkiai šokamas", todėl tai nėra labai dažnas pasirinkimas tango praktikose :-) Iš tiesų, Pugliese interpretavimas šokyje reikalauja tam tikro lygio.

Juokinga, tačiau man asmeniškai kaip tik tas faktas savo laiku sudarė Osvaldo Pugliese kaip "aristokratiškos" muzikos įspūdį. Nieko negali būti neteisingesnio! Nes pats maestro buvo užkietėjas komunistas, savo muzikinėje karjeroje vadovavosi komunistinėmis vertybėmis, už tai keletą metų sėdėjo kalėjimuose, todėl jo muziką labiau derėtų vadinti "proletariška".

Tie kas naudojasi Spotify gali čia pasiklausyti La Yumba, galbūt garsiausią Pugliese tango kompoziciją, jo orkestro ir atliekamą. 

Štai kaip Michael Lavocah savo garsioje knygoje aprašo La Yumba (liet. tariama kaip "džumba"): "Pugliese described his sound as yumba [...] .This is an urban music, reflecting the brutual and mechanical impulses of both the city and the factory. Pugliese once said that one of his inspirations was the sound of metalworkers. We can hear them, and also the working man walking the busy city streets". Kokia čia dar aristokratija!

Taigi, gegužės 1-osios proga Pugliese muzika yra natūralus pasirinkimas, netgi praktikai! Tačiau nepiktnaudžiausime ja, bus tik 3 Pugliese tango tangos ir 2 absoliučiai romatiškų Pugliese valsų tandos. Visą kitą laiką užpildys populiarieji Aukso amžiaus orkestrai.

Iki,

Evaldas ir Ramunė


Laikas: 2013 m. gegužės 1 d., trečiadienis, 20:00 - 22:30.

Vieta: Praktika MU vyksta Ševčenkos g. 16, Vilnius, buvusių "penkiukių" teritorijoje esančiame eGuestHouse viešbučio rūsyje (INN555). Žemėlapio nuorodą rasite čia.

Praktika MU yra neformali milonga. Ji skirta pasišokti ir gerai praleisti laiką, tačiau joje galima pasipraktikuoti ir pa(si)mokyti šokti. Kviečiame visus: tiek pradinukus, tiek patyrusius šokėjus. Pasiskaitykite atskirame straipsnelyje Apie Praktiką MU - muzikinę tango praktiką, apie jos idėją.