Praktika MU trečiadienį, 2013 gegužės 8 d. Elvino Vardaro smuikas ir kiti.

practica-mu

 

Šį trečiadienį kviečiame į eilinę Praktiką MU ! 

Pašokti, pasipraktikuoti, susipažinti su rinktine tango muzika.

 

Tie, kas yra pažįstamas su tango muzika, daugiausiai žino tango orkestrų vadovų vardus, na gal dar su tais orkestrais dainavusių dainininkų vardus. Palyginus retai praslysta vienas kitas žinomesnis orkestro muzikanto vardas. Smuikininkas Elvino Vardaro (1905-1971)  yra vienas iš tokių garsių vardų. Pasak žinovų, Elvino Vardaro buvo vienas iš geriausių visų laikų tango smuikininkų. Jis grojo su daugybe orkestrų: nuo Guardia Vieja (senosios gvardijos), t.y. senojo skambesio tango orkestrų, iki Osvaldo Fresedo ir Carlos Di Sarli ir net Astoro Piazzollos.  

Tai jo smuikas didele dalimi sudaro būdingą tokių Guardia Vieja orkestrų, kaip Adolfo Carbelli, Los Provincianos (Ciriaco Orriz), Orquesta Tipica Victor, Luis Petrucelli, Juan Batista Guido skambesį (Visus juos išgirsime šį trečiadienį). Jei naudojatės Spotify, verta įsiklausyti į smuiko skambesį mums puikiai pažįstamuose Adolfo Carabelli tango "Alma" arba mano ypatingai mylimame Luis Petrucelli tango "De Prepotencia".  Tas smuikas - Elvino Vardaro.

1933 m. Elvino Vardaro buvo sukūręs savo nuosavą orkestrą: Sexteto Elvino Vardaro. Orkestras buvo labai populiarus savo viešuose pasirodymuose, tačiau to nepakako, reikėjo įrašų ir radio kontraktų. Įrašų kompanija Victor padarė bandomąjį Sexteto Elvino Vardaro įrašą, tačiau nusprendė, kad tai labai jau nekomercinė muziką ir toliau neįrašinėjo. Štai tas vienintelis visai atstitiktinai išlikęs įrašas dabar prieinamas Spotify: Tigre Viejo - Sexteto Elvino Vardaro. Šis įrašas dabar žinovų laikomas vienu iš ypatingiausių tango epochos įrašų, jis visiškai paneigia to laiko tango muzikos atlikimo kanonus ir  nusako kryptį kuria vėliau vystysis De Caro mokyklos tango muzika (Pugliese, Troilo, Laurenz).

Muzikos, kur Elvino Vardaro tikrai groja, šiam trečiadieniui surinkau keliolika gabalų  (maždaug kas penktas). O visa kita muzika - populiarieji Aukso amžiaus tango orkestrai.

Iki,

Evaldas ir Ramunė


Laikas: 2013 m. gegužės 8 d., trečiadienis, 20:00 - 22:30.

Vieta: Praktika MU vyksta Ševčenkos g. 16, Vilnius, buvusių "penkiukių" teritorijoje esančiame eGuestHouse viešbučio rūsyje (INN555). Žemėlapio nuorodą rasite čia.

Praktika MU yra neformali milonga. Ji skirta pasišokti ir gerai praleisti laiką, tačiau joje galima pasipraktikuoti ir pa(si)mokyti šokti. Kviečiame visus: tiek pradinukus, tiek patyrusius šokėjus. Pasiskaitykite atskirame straipsnelyje Apie Praktiką MU - muzikinę tango praktiką, apie jos idėją.