Praktika MU trečiadienį, 2013 gegužės 15 d. Miguel Calo, Juan D'Arienzo, Francisco Canaro

practica-mu

 

Šį trečiadienį kviečiame į eilinę Praktiką MU ! 

Pašokti, pasipraktikuoti, susipažinti su rinktine tango muzika.

 

 

Šį trečiadienį gros visiems puikiai žinomi tango orkestrai, tik kiekvieno  jų muzika bus atrinkta pagal tam tikrą gana siaurą kriterijų. Kodėl tai galėtų būti įdomu? Ogi  todėl, kad kiekvienas orkestras savo evoliucijoje perėjo ne vieną periodą, kiekvienam tokiam periodui yra būdingas savas to orkestro skambesys. Tokie orkestro kūrybos periodai paprastai yra siejami su tam tikrais įrašų metais ar dainininkais, prie kurių vokalo taikydavosi viso orkestras  (pavyzdžiui Juan D'Arienzo su dainininku Hector Maure net nukrypo į lyrišką skambesį) .  

Šį trečiadienį:

  • Miguel Calo "Žvaigždžių orkestras" su daininku  Raúl Iriarte iš 1943 - 1945 metų. Tai lyriški tango, tokie kaip Verdemar (Spotify) 
  • Juan D'Arienzo orkestro instrumentiniai tango iš 1935-1937, kai prie pianino sėdėjo Rodolfo Biagi ir kai jie kartu pradėjo Tango Aukso amžių. Deja (ar laimei) 1938 jie išsisikyrė ir Rodolfo Biagi vėliau sukūrė savo orkestrą: dviem tokio ryškumo žvaigždėms viename orkestre vietos nepakako. Pirmasis šių dviejų muzikantų bendras įrašas buvo valsas Orillas del la Plata įrašytas 1935 m. (Spotify), o paskutinysis - valsas Lagrimas y Sonrisas, įrašytas 1938 m. (Spotify)
  • Francisco Canaro orkestro tango iš 1939-1940 su daininku Ernesto Fama. Tango muzikos žinovai sako, kad po Roberto Maida, periodas su Ernesto Fama buvo žingsnis atgal muzikine prasme ir kad Canaro taip pradėjo savo 1940-ųjų "popsinės" muzikos periodą. Gal ir taip, tačiau Canaro/Fama yra labai mėgiamas šiuolaikinėse milongose, taip pat ir Lietuvoje. Taip pat esu girdėjęs apie žmones (ne Lietuvoje), kurie net žadėjo ant krūtinės išsitatuiruoti "Canaro con Fama" :-) Hmm, nežinau kaip su tatuiruotėmis, bet tie tango išties veža, pasiklausykime pvz. kad ir Mala Suerte (Spotify).

 Iki,

Evaldas ir Ramunė


Laikas: 2013 m. gegužės 15 d., trečiadienis, 20:00 - 22:30.

Vieta: Praktika MU vyksta Ševčenkos g. 16, Vilnius, buvusių "penkiukių" teritorijoje esančiame eGuestHouse viešbučio rūsyje (INN555). Žemėlapio nuorodą rasite čia.

Praktika MU yra neformali milonga. Ji skirta pasišokti ir gerai praleisti laiką, tačiau joje galima pasipraktikuoti ir pa(si)mokyti šokti. Kviečiame visus: tiek pradinukus, tiek patyrusius šokėjus. Pasiskaitykite atskirame straipsnelyje Apie Praktiką MU - muzikinę tango praktiką, apie jos idėją.