Buenos Aires epizodai (4): Ricardito

Natūralu, kad grįžęs iš Buenos Aires sulaukiau daug klausimų. Tačiau vienas klausimas dominavo. Net buvau pradėjęs įtarti, kad visi kažkaip susitarė klausti to paties, nors tokia galimybė, žinoma, yra mažai tikėtina :) Taigi daugelis klausė "kas tave Buenos Airėse nustebino labiausiai (šokiravo, padarė didžiausią įspūdį)".

Labai sunku atsakyti. Gal aš skiriuosi nuo kitų tango turistų, tačiau nieko man nelaukto ten nepatyriau. Įspūdžių daugybė, jie labai ryškūs, tačiau viskas taip natūralu, kad netgi naujovė neatrodo kažkuo ypatinga. Be to daug dalykų žinojau dar prieš važiuodamas, iš įvairių šaltinių, todėl užkluptas iš netyčių nebuvau.

Tačiau jeigu jau reikia rinkti vieną didžiausią įspūdį palikusį dalyką, tai tada pasirenku milonguerą Ricardo Héctor Suárez, dar meiliai vadinamą Ricardito. Jį įsimena visi, kurie apsilanko Buenos Aires centro milongose, ypač El Beso klube. Įsimena jį visų pirma dėl jo amžiaus: vyresnis amžius tango pasaulyje, kaip ir visur kitur, nėra pranašumas, tačiau amžius daro žmones ypatingais.

Sprendžiant iš Mónica Paz 2010 m. įrašyto intervju su Ricardo, kuriame jis pasisakė, kad jam yra 86 m., 2013-aisiais man jį teko matyti jau 89-ių. Rekomenduoju pasižiūrėti šitą interview. Ricardo yra žmogus, kuris susidūrė su tango dar būdamas paaugliu, 13-os metų, 1937 metais, t.y. tango Aukso amžiaus pradžioje, kai populiarūs buvo Juan D'Arienzo, Francisco Canaro ir Edgardo Donato orkestrai, o Carlos Di Sarli, Miguel Caló ir Aníbal Troilo dar net nebuvo pradėję savo Aukso Amžiaus karjeros. 

Apie Ricardo Suarez ne kartą rašė Janis savo bloge jantango.wordpress.com

Vyresnio amžiaus ir seni žmonės Buenos Aires tango pasaulyje toli gražu nėra išimtis. Daugelis garsių milonguerų yra garbaus amžiaus. Kai kuriose milongose, tokiose kaip Lo de Celia, senukai vyrauja, ten jaunesnis žmogus iškart krenta į akis. O Ricardo aš dažniausiai matydavau Cachirulo milongoje ir Obelisco Tango trečiadieniais, t.y. ten, kur yra aukštas el nivel de baile ir renkasi gana snobiška, gerai šokanti publika.

Ricardo paprastai išbūna milongoje iki pabaigos, įdėmiai stebėdamas šokančius aikštelėję. Dar dabar pamenu jo įdėmų žvilgsnį, apžvelgiantį nuo galvos iki kojų. O kai jis užsinori šokti, jam niekada nepritrūksta partnerių, ypač jaunų, gerai šokančių moterų.

Man labai paliko įspūdį tai, kaip Ricardo šoka milonga traspíe. Lakoniškuose jo judesiuose matosi tikras buenosairietiškas muzikalumas. Nieko stebėtino, kad daug moterų nori šokti su juo. Tai taip pat geras priminimas mums visiems, kad žingsnių dydis ir energingas sklaidymasis nėra labai svarbus dalykas norint įtikti moteriai.

Čia įdedu filmuką, kurį nufilmavau Cachirulo milongoje El Beso klube. Ricardo šoka milonga traspíe su Ana Cristina Crespo, braziliete tanguera, labai gera šokėja, dažnai būnančia Buenos Airėse.