Buenos Aires epizodai: "¡Bravo, papá!"

 lujos 2014-1

Buenos Airese yra tokia milonga, pavadinimu "Lujos". Ji vyksta žinomoje El Beso salėje ketvirtadieniais ir Plaza Bohemia salėje sekmadieniais, o ją organizuoja Oscar Kotik ir Lucía de Milonga Lujos (net nežinau pavardės). Tai viena iš konservatyvių Buenos Aires centro milongų, kuri, kartu su Cachirulo, pasižymi aukštu šokimo ir konkurencijos lygiu bei tik jai būdinga klientūra. Tiesa sakant, nemažai žmonių lankosi abiejose paminėtose milongose (taip pat ir aš), tačiau yra nemažai milonguerų, kuriuos sutiksi Lujos El Beso ir nepamatysi Lujos Plaza Bohemia (žiūr nuotrauką iš Plaza Bohemia).

Pamenu, dar 2014 m. birželio mėn, sekmadieninėje Lujos milongoje didelėje Plaza Bohemia salėje, iškart po dramatiško Pugliese tango, vienas senas, mažiausiai 70-metis milonguero atsisukęs į DJų, garsiai sušuko "¡Bravo, papá!".

Visai greta manęs, net krūptelėjau. Tąkart vos nemiriau juoku, nes tas DJus "papá" išties buvo Brian Mujica, toks jaunutis, atrodantis kaip vaikas, DJus, teturintis gal vos virš 20 metų. Pasirodė komiška, kaip toks senas orus milongueras taip garsiai šaukia ir vadina jaunutį DJų "papá". ("Bravo, papá" turėtų atitikti "Šaunuolis, tėvai!").

Bet štai kitą kartą, po pusmečio, jau 2015 metais, atsitiko tiksliai tas pats: po tokio pat dramatiško Pugliese tango, tas pats senas milonguero vėl garsiai sušuko "¡Bravo, papá!". Šį kartą DJus buvo kitas, Carlitos Rey, visai ne jaunas, tačiau vis tiek buvo labai komiška. Pagalvojau, kad tai kažkas panašaus į keistą šitos Lujos Plaza Bohemia milongos ritualą, kai vienas konkretus milongueras visada po patikusio Pugliese tango šaukia "¡Bravo, papá!".

Toks nepakartojamas ir malonus Déjà vu jausmas. Kiekviena milonga, tai klubas su savo žmonėmis, savo dvasia, ritualais ir keistenybėmis.